Üdvözöllek Spectator | RSS
Regisztráció | Belépés
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: Szingularitás, Storyteller, Daniels, Mozgató  
Star Trek In Future-The future begins.... » - » Jelenlegi küldetés » Rész kritikák (Rész kritikák 2012)
Rész kritikák
Szingularitás
Dátum: Vasárnap, 2013-07-14, 17.40.42 | Üzenet # 1
Fő Mesélő-Szituáció adó-St In Future intelligence
Csoport: Mesélő
Üzenetek: 5642
Kitüntetések: 30
Hírnév: 11
Helyzet: Nincs szolgálatban
2012/1.
Cím: A Csarnok.
A Küldetésben résztvevők: Hugh.

A Csarnok

A küldetés elején még eltervezetten tudtam hogy mit és hogy hogyan fogok írni.
Mivel a történet mesélés olyan mint egy filmrendezés (majdnem olyan) ezért próbáltam terelgetni az eseményeket.
A mesélési módszerem általában az hogy én is mesélek és a játékosok is, ők vagy hozzá tesznek vagy alakítanak vagy elvesznek a történetből.
Itt most utóbbi történt, hiszen hosszabb dolgokra gondoltam volna. Lehet hogy a Borg nem épp erőssége a diplomácia de arra is gondolni kell hogy itt vagyok én mint mesélő és hogy nekem gyakran mennyire nehéz dolgom is van. Hiszen hogyha van egy konkrét helyzet és abban ha még ha az összes határozót is összevetem, nekem kell logikusan valahogy össze szerelnem a küldetést.
Ha a Borg mint a Föderáció teljes rangú tagja erőszakosan asszimilálna továbbra is megszegne mindent amit a Föderáció annak idején az alapításakor letett.
Ezért e fajta küldetések ki vannak lőve..
Maradnak az " önként akarnak asszimilálódni" vagy a " felderítő" küldetések.
Előbbi már volt a fórum életében, utóbbihoz igencsak diplomácia szükségeltetik hiszen örökké nem tüzelhetünk.
Akárhogy is a tanulság a közetkező:
Mint mesélőnek új határokat és mint Borg játékosnak új határokat kell feszegetnie.

Játékosi kritika:
Hugh....
Csak hosszabb hszkat és több gondolkodást kérek tőled.
A Klingonoké lett most egy bolygó .....

A küldetést 10/4-re értékelem.

- Kritika végre -

Hozzáadva (2012-03-17, 17.44.27)
---------------------------------------------
2012/2
Cím: Csapdában
A küldetésben résztvevők: Nubet, Adam, Blake, Matt, Jerry, Lily, James, Denise, Gordon, Belmore.

Csapdában

A küldetés körübelül két hét alatt zajlott le teljesen zökkenő mentesen. Írhatnék nagyon nagyon hosszú sorokat de csak egy-két fontosabb dolgot emelnék ki az összegzésben.

Csapat munka:

Nem véletlenül osztottalak titeket szét! Nagyon nehéz ennyi embert koordinálni úgy hogy közben ne legyen belőle kavarodás.
Nem panaszkodhatom. Egyszer sem volt különösképpen nagyobb kavarodás. Ez dicséri azt hogy a fórum már itt áll kb 3 éve és az itt játszók és én jól tudunk együtt dolgozni.

Kapitányok:
Jellemezném úgy mint Picard vs Kirköt ( bár nem minden esetben )
Nubet kapitány mindenben ellentéte Cross kapitánynak és ez fordítva is így igaz.

Adam:

Meglátszik írásodon hogy elég képzett vagy szerepjáték terén. Tetszett hogy nem csak azt írtad le hogy " fájt a fejem". Viszont - tudom hogy más és más vezetők vagytok - de a továbbiakban majd azt szeretném kérni tőled hogy több kontaktust alakíts ki a legénység tagjai között.
Jellemre olyan "Kirk" vagy, ugyanakkor a legénységgel meg "Picard".
Remélem érted!

Nubet:

Gyönyörű és eredményes hozzászólásokat írsz, melyekben nem csupán az elmélkedés vagy a kérdés feltevés kap szerepet de nagy hangsúlyt fektetsz a cselekedetekre.
Ez tetszik, főleg akkor hogyha a történet el laposodna és nekem kellene tovább rugdosni mindent.
Alaposan előre segíted a történéseket és jól tudsz együtt működni a többiekkel. Egy dolgot szeretnék tőled kérni: az intercommot.
Gyakrabban használd, különösképpen ha Alpha és Betha csapattal dolgoztok.

Lily:

Azt tudtam mindig is hogy katonás és kemény vagy de úgy vettem észre hogy Blake mellett a "férfi" éned még jobban elő tört. ez nem baj, csak mintha versengtetek volna.. vagy ez csak nekem tűnt fel ?
Lehet költői kérdés volt.
A Throvson kapitánnyal kialakított kapcsolatod egyre jobban tükröződik a hsz-kon. Még valami:
El romlott a billentyűd? Mert mikor hsz-t írsz sok a kisbetű.

Jerry:

Nagyon nagyon sokat fejlődtél, büszke vagyok rád!
Egy két jó tanács amit viszont jó ha megfogadsz:
Nagyon sok a szó ismétlés a mondataidban. A majd-okat szeretném kevesebbet látni. Amúgy szerintem már most jól beilleszkedtél a Horizon hat legénységébe.
Várom a továbbiakat!

Gordon:
GORDON... Gordon.. Gordon...
Kezdesz egyfajta jelenség lenni a szemebe.... Tudod mit beszéltünk privátba...

Blake:
Szeretem olvasni amiket írsz. Nagyon szép hozászólásaid vannak. A doktrorral való kapcsolatod elég vicces, úgy értem a jó értelemben.
Csak így tovább!

James:
Nagyon jó hszkat írsz, de egy valamit mind a mai napig nem értek. Miért nem mondtad meg a kapitánynak hogy mit láttál? Jó lett volna hogyha elmeséled neki de persze még utólag is megteheted.

Matt:
Igényes hozzászólásaid vannak de... most komolyan.... Olyan hirtelen cselekvő vagy mint az idő járás.
Hirtelen szét lőssz valamit... huh! Szívbajt hozod rám. Még jó hogy Cross kapitány nem ijedős.

MEGJEGYZÉSEK:

Ha sürgettek privátba nem írok gyorsabban. Ha nem gondolkodtok nem lesz végkifejlet.
Ha nem olvassátok végig a mesélést és kapkodtok nem lesz jó hsz. Pontozni fogom az utolsó kommenteket.
Akinek nem inge ne vegye magára.

A küldetést 10/9 - re értékelem.
Gratulálok mindenkinek!

- kritika vége -

Hozzáadva (2012-04-18, 17.16.26)
---------------------------------------------
2012/3
Cím: A Csarnok
Hajó: Arcadia
Kapitány: Willow Hedgett
Résztvevők: Willow Hedgett, Dorothy Dellyon, Jonathan Stenson, T'Pellen, Lara Storm


" A Csarnok"


Habár a Horizon hat űrbázis legénysége előbb végzett az " Essex" c. küldetés megoldásával most szeretném először ezt a kritikát megírni.

A csarnok című küldetést úgy jellemezhetném hogy zökkenés mentesen lezajlódott küldetés volt.
A legénység tagok viszonylag jól reagáltak a szituációkra, bár meg kell hogy mondjam néha úgy éreztem mintha a kapitánynak adnátok a legnagyobb teret.
Az utolsó mondatok habár kívántak maguk után valamit, viszonylag ugyan olyan jól sikerültek habár nem nevezném mesterműnek a hozzászólások karakter számát.

Tanulság:
Átlagos küldetés volt, de lehetett volna még dobni rajta valamit a kommentekkel.

Összegzés:
10/5


Hozzáadva (2012-04-26, 16.31.24)
---------------------------------------------
2012/4
Cím: Az Essex
Hajó/ Bázis: Horizon hatos Csillagbázis
Kapitány: Nubet Throvson
Résztvevők: Nubet Throvson. Matt Larsen, Lily Xiiyon, Jerry G. Thomas, Robin Relloway, Auwim Yemegez, Valeri Kirk, Ian Loughman.

" Az Essex"


A történet szerint a Horizon csillagbázis épp egy átlagos napon van, hajó avatáson. A tisztek már készen várakoznak az Essexre és az étkezdében összegyűlve ünnepelnének is amikor merényletet akarnak végre hajtani.
A rész két dolog miatt fontos: Valeri Kirk, Ian Loughman és Yemegez tisztek érkezése, és első Horizonton töltött küldetése, valamint Robin Relloway főtiszt kilépése miatt.

Habár Robin végleges kilépése csak a következő epizódban történik meg, szerintem itt is nagyon jól megtudja állni a helyét. Nagyon fog hiányozni a karaktere mindenkinek.

Hát ilyen egy átlagos nap a bázison!
Mindenki teszi a dolgát amikor merénylet történik. Úgy tűnik ez az a hely ami soha nem alszik: hol merénylet egy bomba által, hol gyilkosság megkísérlése. És a nyomozás csak a karakterekre várt...

Pozitívumok:
Nagyon örülök annak hogy minden esetben együt tudtok működni, jó összetartó erős csapat vagytok.

Negatívumok:
Úgy vettem észre hogy ebben a kis történetben nem volt negatívum.
Mindenki jól érezte magát, és nekem ez volt a lények, a hozzászólások egyszerűen tökéletesek voltak!


Összegzés:
10/10

Gratulálok srácok!

Hozzáadva (2012-05-02, 21.25.08)
---------------------------------------------
2012/5
Cím: " Visszatérés"
Hajó/bázis: Uss Rising
Kapitány: Jonathan Gonsailes
Résztvevők: Jonathan Gonsailes

" Visszatérés"


A Uss Rising hosszú ideig eltűnt a fórum életéből-sajnálatosan.
Nekem- személy szerint- nagyon is hiányzott a hajó, mivel a Rising mindig is egy elég fontos pontja volt a fórumnak, nem beszélve arról hogy megannyi lehetőségekkel szolgál a hajó idő-utazásos technológiája. ( És én szeretem az idő utazást. :p )

A " Visszatérés" c. küldetés történetében is szerepel némi idő utazás, és így a Rising egy csapásra vissza is került a Star Trek in future-re.
Welcome home! bolian
Ami jó volt összegzésben:
* A szép hozzászólások
* A jó reakciók

Ami javításra szorul:
* Egy két apróbb figyelmetlenség: de mindenkivel megesik ez.


10/10

Gratulálok kapitány úr!

Hozzáadva (2012-06-01, 16.49.20)
---------------------------------------------

2012/6
Cím: " A Csarnok"
Hajó/ bázis: Uss Constitution
Kapitány Robert LaCoss
Résztvevők: Robert LaCoss, Tim C.


"A Csarnok"


Tudom tudom, kicsit elhúztam ezt a kritikát, de mindig annyi dolgom van a fórumon hogy azt sem tudom hova kapjak- mint ma.
A " A Csarnok" c. küldetés címe amúgy is egy nagy félre vezetés az én részemről, már ha csak azt nézzük hogy maga a "Csarnok" csak egyszer, a küldetés utolsó mondatában került elő.
Ennyit rólam. :p

Rólatok:

A játékmenet nem volt rossz, de persze még van mit javítani rajta úgy mint nekem szerény mesélőnek is a saját technikámon. Jó, jó emberből vagyunk nah. icon_woot
Visszatérve most már tényleg rátok, különben néha nagyokat nevettem a hsz-ken. Az egymással való kommunikáció ötös, bár a Xindi hüllőket nem becsülném alá, mert lehetnek még meglepetéseik.
Tim a nevedet a teljeset még mindig nem tudom leírni. (Szerintem senki sem) ysorry_smile

Robert a hajód szép, a hajód jó de a gyönyörű csövei.. xd -.-

Össz értékelés:

10/9 rommie Csak így tovább gyerekek!

Hozzáadva (2012-10-10, 11.38.50)
---------------------------------------------
2012/7
Cím: " Parancsok és tisztelet"
Hajó/ Bázis: Uss Daedalos
Kapitány: Jack Shepard
Résztvevők: Jack Shepard


" Parancsok és tisztelet"


Fogalmam sincs hogy Shepard kapitány miért nem a csatát választotta ami a küldetésel percre pontosan a Bajor felett történt, de a mini küldetés amit terveztem vele
( " Parancsok és tisztelet" ) meg kell valljam elhúzódott egy csöppet. Mi sem jobb ha végre befejezhetjük nem igaz?
Szóval kezdjünk hát neki ennek a rövid, de velős kritikának.

A történet lényege annyi hogy teszteltem a kapitány diplomáciai készségeit. A Daedalos legénysége elindult a Montrel 2-re ahol egy igencsak kezdetleges, de fejlődőképes, lelményes fajjal kellett megbeszélniük hogy csatlakoznak-e a Föderáció oltalmozó szövetségébe avagy nem.
Látszólag könnyű, és sablonos dolga lett volna a kapitánynak, ha az ottani lények tradíciója nem kavart volna be.
Mert hogy igen, trandició (ha nem is mondjuk ki) mindenhol jelen van egy kultúra életében.

Szóval Shepard kapitánynak szűk barlangokon- és járatokon keresztül kellett megtalálnia egy szobrot és - igencsak furcsa módon - megfognia annak kezét, a klausztrofóbiára hajlamos tisztjével.
A kapitány többször is megtehette volna hogy hív egy másik hajót - sutba dobva ezzel a saját küldetését - vagy hogy csal egy kicsit a Daedalos felszíni letapogatóival, de helyette csak előre ment; megtalálva ezzel a szobrot és megmentve a diplomáciai krízist.
Szóval diplomáciára adnék most tíz pontot a tízből, viszont amikor Breck-et kellett lenyugtatni arra csupán 5-öt.
Nem megoldás elfutni néha egy probléma elől. ( ~ Breck- nek azt tanácsolta a kapitány hogy menjen vissza a hajóra. )

Ettől eltekintve a küldetésre:
10/8-at adnék.

bolian

Hozzáadva (2013-07-14, 17.40.42)
---------------------------------------------
2013/1

Recon/ Villámháború c. küldetés

STATISZTIKA:

Szakáll: 11
Baird okoskodik: 2
Genere okskodik vagy beszól valakinek: 3
" Genere..." : 3
Blake a transzporter-tiszteket inzultája a küldetések alkalmával: 2 
A háttérvilágítás átvilágítja Blake szakállát vagy a fülét vagy mindkettőt: 2
Blake csendre inti a tisztjeit a maga módján: 3

"Emlékezetes idézetek:"
" Vártam már végre hogy kiugorhassak már nagyon éreztem, Baird egyre jobban idegesít és Belmore egyre jobban felbasz.  " - Blake
" Ja még jó hogy van segg....üüünk..." - Baird
" ...de   a tricorderem szerencsére nálam volt és  rá jöttem hogy pár csepp  a  nedű dús   itteni csümikből és  máris jobban lesz egy két kisebb sérülésem.. " - Baird
" Blake Munyró vagyok! Egy csöves!" - Genere 
" Utáltam ezt csinálni, elvenni életeket, főleg hogy a gárdisták embernek néztek ki de ha nem teszem meg egész biztos hogy megöltek volna.  " - Belmore

... csak ennyit mondanék igazából ez mindent tükröz XD  bolian




A mesélők is folyton az igazságot mondják, csak épp ők másként realisták; hát ez a csodatételük titka.

https://www.wattpad.com/user/Bati1989

... Ha jó történetet akarsz színezd ki a mondani valód mert a személyiséged nélkül semmit nem ér a fórum....
The world so cold....

Olvass, ne nézz...

== >>PROFESSIONAL FUN MAKER FROM 2008 =) <<==
 (HU)
 
Star Trek In Future-The future begins.... » - » Jelenlegi küldetés » Rész kritikák (Rész kritikák 2012)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: