Üdvözöllek Spectator | RSS
Regisztráció | Belépés
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Star Trek In Future-The future begins.... » - » U.S.S. Beloiannisz » Komphangár (Hangár.)
Komphangár
Gonsailes
Dátum: Csütörtök, 2011-06-16, 23.28.36 | Üzenet # 1
U.S.S. Rising kapitánya
Csoport: Kapitány
Üzenetek: 341
Kitüntetések: 15
Hírnév: 6
Helyzet: Nincs szolgálatban
A U.S.S. Rising hangárja. Itt taláható négy darab 11-es osztályú komp, és egy U.S.S. Victory nevű szintén 11-es osztályú kapitányi komp is.


"Az univerzum határtalan!"
 (HU)
 
Szingularitás
Dátum: Csütörtök, 2011-06-30, 11.59.07 | Üzenet # 2
Fő Mesélő-Szituáció adó-St In Future intelligence
Csoport: Mesélő
Üzenetek: 5642
Kitüntetések: 30
Hírnév: 11
Helyzet: Nincs szolgálatban
A hídról leérkezve a legénység tagjai ide érkeznek le a turbóliftek és foylosók használata által.
A komphangárban választható ki a komp, amivel le fogtok menni.

Sorrend:
Gonsailes- Belmore- Shepard- Szingularitás




A mesélők is folyton az igazságot mondják, csak épp ők másként realisták; hát ez a csodatételük titka.

https://www.wattpad.com/user/Bati1989

... Ha jó történetet akarsz színezd ki a mondani valód mert a személyiséged nélkül semmit nem ér a fórum....
The world so cold....

Olvass, ne nézz...

== >>PROFESSIONAL FUN MAKER FROM 2008 =) <<==
 (HU)
 
Gonsailes
Dátum: Csütörtök, 2011-06-30, 12.20.43 | Üzenet # 3
U.S.S. Rising kapitánya
Csoport: Kapitány
Üzenetek: 341
Kitüntetések: 15
Hírnév: 6
Helyzet: Nincs szolgálatban
//Előzmények: U.S.S. Rising > Parancsnoki Híd.//

A Parancsnoki Hidat elhagyva a turbólifttel a Komphangár szintjére mentünk. A lift megállása után kiléptem az utazó eszközből, és néhány folyosó meg sarok megtétele után beléptem a komphangár kétszárnyú nagy ajtaján. Odabent a pilóták sürgölődtek, és a karbantartók dolgoztak.
- Elvisszük a U.S.S. Victory-t mondtam az ügyeletes tisztnek, majd beléptem a kis hajóba.
- Shepard parancsnok. Magáé a vezérlés. Vigyen minket a megadott koordinátákhoz - adtam utasítást a tisztnek, és leültem a másodpilóta helyére.
- Ruby. Te foglalj ott helyet - mutattam a mögöttem lévő székre.
Ezek után vártam a felszállást, és egy csatornát nyitottam a Xindi hajóra.
- Hamarosan indul a kompunk - küldtem az üzenetet.

//Folytatás: U.S.S. Victory.//



"Az univerzum határtalan!"


Az üzenetet módosította Gonsailes - Csütörtök, 2011-06-30, 16.56.10
 (HU)
 
Belmore
Dátum: Csütörtök, 2011-06-30, 17.50.07 | Üzenet # 4
A U.S.S. Atlantis elsőtisztje
Csoport: Parancsnok
Üzenetek: 208
Kitüntetések: 4
Hírnév: 12
Helyzet: Nincs szolgálatban
A hídról a turbóliftbe léptünk. Szorosan Jon mellett álltam egész végig. "Egy pillanatig sem akarom őt látótávolságon kívülre tudni. ég a végül történik vele valami! Mondjuk a Xindikről eddig -egyetlen egy negatívumon kívül - csak jót hallottam. A liftről kilépve egy hosszú folyosó következett, majd beérkeztünk a visszhangos hangárba ahol már igencsak sok karbantartótiszt és pilóta sorakozott. Egyesek közülük a kompokat tunningolták, mások csak lézengtek. Próbáltam követni Jon fürge tempóját, és lassanként be is értem őt. A Uss Victoryt vittük ahogyan gondoltam. "Szerintem még sokat fogunk találkozni ezzel a kis komppal." - Gondoltam magamban, majd beszálltam, és ahogyan Jon kérte a háta mögé ültem. Alig vártam hogy elinduljunk már.

Folytatása: Uss Victory topic



" Second star to the right and straight on till morning.:"
 (HU)
 
Shepard
Dátum: Csütörtök, 2011-06-30, 18.22.01 | Üzenet # 5
U.S.S Atlantis kapitánya
Csoport: Kapitány
Üzenetek: 1785
Kitüntetések: 10
Hírnév: 12
Helyzet: Nincs szolgálatban
Kicsi liftezés után megérkeztünk a hajó hangárjába, ahol a kapitány elkérte a victory-t, az ő utasítására, én kaptam a pilóta szerepét oda-vissza útra.
- Értem.
Legutolsóként léptem a járműbe, helyet foglaltam a pilóta pult mögött, megvártam amíg mindenki kényelembe helyezi magát.
~ jó pofa kis járgány, lehet hogy be szerzek egyet magamnak otthonra, csak a csillagflotta tuti nem fogja engedni, sebaj legalább itt a hajón is vezethetem néha-néha.

//Folytatás: U.S.S. Victory.//


 (HU)
 
Szingularitás
Dátum: Csütörtök, 2011-06-30, 18.28.08 | Üzenet # 6
Fő Mesélő-Szituáció adó-St In Future intelligence
Csoport: Mesélő
Üzenetek: 5642
Kitüntetések: 30
Hírnév: 11
Helyzet: Nincs szolgálatban
Gonsailes- Belmore- Shepard folytatása a Uss Victory nevű topicban olvasható.



A mesélők is folyton az igazságot mondják, csak épp ők másként realisták; hát ez a csodatételük titka.

https://www.wattpad.com/user/Bati1989

... Ha jó történetet akarsz színezd ki a mondani valód mert a személyiséged nélkül semmit nem ér a fórum....
The world so cold....

Olvass, ne nézz...

== >>PROFESSIONAL FUN MAKER FROM 2008 =) <<==
 (HU)
 
Shepard
Dátum: Szombat, 2011-07-02, 19.39.10 | Üzenet # 7
U.S.S Atlantis kapitánya
Csoport: Kapitány
Üzenetek: 1785
Kitüntetések: 10
Hírnév: 12
Helyzet: Nincs szolgálatban
// előzmény: Egyéb helyszínek > Xindus //

A Bolylégterét elhagyva meg pillantottam a Rissinget, egyenletes manőverekkel megközelítettem a hangár kaput, amint ki is nyitogattam egyből szépen lassan leraktam a gépet, amint ez meg történt bezártam magam mögött a kaput, deaktiváltam a kompot és kiszálltam, ahol már egyből a parancsnoki híd felé mentem.

// folytatás: U.S.S Rissing parancsnoki híd//




Az üzenetet módosította Shepard - Szombat, 2011-07-02, 19.41.47
 (HU)
 
Szingularitás
Dátum: Vasárnap, 2016-09-18, 20.29.35 | Üzenet # 8
Fő Mesélő-Szituáció adó-St In Future intelligence
Csoport: Mesélő
Üzenetek: 5642
Kitüntetések: 30
Hírnév: 11
Helyzet: Nincs szolgálatban
====

"A Hidegháború" (Part1 )


A roncsok felsugárzása után, Jenek ezredes és Rone nekiláttak az elemzésnek. Az egész olyanná kezdett azonban egy fél óra múlva válni mint egy nagy, kaotikus régészeti ásatás.
A romok között ugyanis, nem csak a fegyver darabjai voltak szanaszét, hanem az olvadt épület egyes elemei, sőt még pár organikus maradvány is amit a növények és (vagy) emberek okozhattak. Rone már akkor kezdett idegessé válni, mert rájött hogy napokig ott ülhetnek majd akár a romok felett és lehet akkor sem fognak arra rájönni hogy milyen eszköz okozhatott ilyen pusztítást.
A Beloiannisz hologram ekkor azonban megjelent és segíteni kezdett nekik. A hajó virtuális megjelenítése most talán sokkal komolyabb volt mint egy pár nappal ezelőtt. Neki sem tetszett amit látott...Aztán hirtelen körbement és a belső skennereket használva letapogatta a maradványokat.

( Beloiannisz Ai- Rone - Jenek - Szingularitás)




A mesélők is folyton az igazságot mondják, csak épp ők másként realisták; hát ez a csodatételük titka.

https://www.wattpad.com/user/Bati1989

... Ha jó történetet akarsz színezd ki a mondani valód mert a személyiséged nélkül semmit nem ér a fórum....
The world so cold....

Olvass, ne nézz...

== >>PROFESSIONAL FUN MAKER FROM 2008 =) <<==
 (HU)
 
BeloianniszAI
Dátum: Vasárnap, 2016-09-25, 09.41.40 | Üzenet # 9
Beloiannisz mesterséges intelligenciája
Csoport: Star Trek In Future tag
Üzenetek: 15
Kitüntetések: 3
Hírnév: 6
Helyzet: Nincs szolgálatban
Mivel a hajó körpályára állt pontos idő szerint hétkor könnyű elemzés volt lefuttatni az eddigi adatokból hogy valami nincsen rendjén. Ha rendjén is lett volna, e féle időkilengést 2803ban nem láttam még. 
Érdekes időket élünk- gondoltam magamban, tovább figyelve a munkálatokat. A komphangár elég nagy volt, volt megüresedett része is, úgyhogy csak elképedve néztem hogy miket  sugároztak fel. A kamerafelvételeken tisztán látszódtak a roncsok, és volt valami más is ott aminek biztos hogy szervesnek kellett lennie. 
Sehogy sem állt össze a kép. .. bonyolult mechanikai elemzésem során sem tudtam rájönni arra hogy pontosan az adatok hány egykori személyektől származhatnak. Kiégett DNS lenyomatok voltak szénnéégett köveken...
Ilyesfajta támadások nagy hatóerejű bombák után keletkezhettek, dezintegráló formában. Semmi nem tudott ilyen hatással lenni rám.. egyszerre volt borzasztó és csodálatos is a fantáziadús leleményesség ami elszomorított. 
Mennyi tudás és mire pazarolják! A másik irtására.... Rone és Laronn két okos tiszt akartak megtudni dolgokat belőle, ezért elemzésekbe fogtak, de hamar rájöttek hogy ez nem egy egyszerű eset. Túl sok volt a változó, a kilengés, túl sok... adat. Ezt hamarosan én is érzékeltem, és tudván hogy nem kaptam engedélyt a dolgok beleszólásába, akkor is beleszóltam lesz ami lesz alapon. 
Engem amúgy sem kapcsolhattak ki.. 

Karba tettem a kezem az ezredes háta mögött, és rosszallva néztem feléjük. Aztán hirtelen odaszóltam: 
- Aki ezt tehette igazi profi lehet. - Előrébb léptem, és ránéztem a felsugárzott roncsokra, miközben beindult a belső letapogatás is. 
- Úgy gondoltam ez talán ésszerűbb lenne. - Folytattam ekkor már rájuk sem nézve, s leguggoltam közelebbről megnézve egy roncsot. Közben balra biccentettem a fejem s magamban elemeztem a változókat, szemeim felfénylettek. - Nehéz eset ez a mai.. - Motyogtam ott halkan.


 (HU)
 
Rone
Dátum: Vasárnap, 2016-10-23, 10.07.43 | Üzenet # 10
Uss Beloiannisz-Főgépész
Csoport: Parancsnokhelyettes
Üzenetek: 252
Kitüntetések: 5
Hírnév: 17
Helyzet: Nincs szolgálatban
" Már az elejétől meg tudtam volna mondani hogy ezeket a lomokat nem szabadott volna felhozni a hajóra. " - Mordultam fel mikor megláttam hogy mennyi van és hogy mik vannak már szemmel láthatóan is a romok között. Jenekre pillantottam aki szinte teljes nyugalommal bogarászott ot a trikorderjével. 
" Figyeljen már énrám.. " - Közelebb léptem egyetlen lépéssel majd folytattam. - " Maga szerint én régész vagyok, vagy valami átkozott halott kutató? " - Mikor Laronn végre rámnézett én a szemeibe néztem.- " Áá... nem... " - Sóhajtottam egyt s elnéztem a sarokba jobbára inkább mert éreztem hogy kezd felmenni a vérnyomásom. 
" Nem tudom.. nem tudom ezredes, lehet maga már hozzá van szokva az ilyen munkához de én nem.. az Istenit, gépész vagyok nem halott kutató!" - Tettem széjjel a kezeimet teljesen felháborodva. 
" Most mégis mit vár a kapitány, hogy megtalálom majd Csodaország bejáratát?!.. Ne nézzen rám így , inkább mondjon valamit!" - Erre megjelent a Beloiannisz hologrammja is mire összerezzentem. 
" Ennél színpadiasabban már meg se tudtál volna te se érkezni James. " - Hunyorogtam a gyerekre, aki velem ellentétben szintén nagyon érdekesnek találta ezt az egész átkozott szituációt valószínűleg, mert olyan arccal hajolt le egy elszenesedett kődarab felé, mintha az a világ kilencedik csodája lett volna. 
" Igen, nehéz eset ez a mai " - utánoztam James kisfiús hanglejtését csípőre tett kezekkel immáron. - " De mi lenne ha csinálnánk is valamit. Ezeket a személyeket gépészeti módszerekkel szinte lehetetlenség beazonosítani... dezintegrálódtak. És ami ezt tette az egy nagy... n agyon nagy bomba lehetett. Aki ezt tette meg egy elmebeteg. " - Forgattam meg a szemeit miközben gondolkodtam folyamatosan. 
" A dokit is be kellene invitálni ebbe a tudományos expedícióba különben soha nem fogok innen elszabadulni. " - jegyeztem meg rosszkedvűen. - " ha így haladunk éjfélkor sem leszünk készen, remélem ezt tudja, Laronn. "


 (HU)
 
JenekLaronn
Dátum: Hétfő, 2016-11-14, 18.36.03 | Üzenet # 11
Ezredes / Beloiannisz katonai csapat vezető
Csoport: Ezredes
Üzenetek: 14
Kitüntetések: 1
Hírnév: 4
Helyzet: Nincs szolgálatban
Nem vagyok régész én sem, nehogy azt higyje. - Szólaltam fel egy fokkal emeltebb hanggal mert Ave kisasszony már kezdett az idegeimre menni.
Teljes nyugalommal beszéltem hozzá de ő mégis majdnem teljes hangerővel ordított a fülem mellett nem sokkal és ez kezdett zavarni. Nekem volt türelmem ehhez, neki nem.
- Ha a kapitány azt mondta hogy találjunk nyomokat akkor ez esetben vannak nyomok a kapitány szerint. És én meg fogom találni a nyomokat. Bízom a kapitányban. Magának is bíznia kellene a megérzéseiben. - Folytattam halkabban, majd a nőről az éppen megjelenő hajó-hologrammra emeltem a tekintetemet.
- Köszönjük hogy ön is idefigyel ránk. Szeintem segíthetne, ránkférne. - Utaltam ezzel Rone ideg kitörésére, s megint ránéztem. - Nem igaz? - Majd gyorsan elkaptam a tekintetemet mielőtt megölt volna a puszta nézésével.
- Lehet a doktort is be kellene avatni, ezt nem kétlem. Azonban a belső érzékelőkkel egy komplett letapogatást végrehajthatnánk. Én ezt látom a legjobb megoldásnak jelenleg. - Vágtam egy arcot....
- Nézze, tudom hogy sokáig fog tartani ez az egész, azt is hogy lehet hogy napokig. De itt emberek haltak meg, életekről van szó, és nem egyről. Nekem tennem kell valamit mert ezek a lelkek soha nem fognak eljutni az Égi szentélybe. - Fordultam a nő felé s eletettem a trikorderemet a hátsó zsebembe.
Kissé fel tudott bosszantani a nő stílusa s éreztem hogy le kellene nyugodnom... még hosszú lesz ez a nap...




Az üzenetet módosította JenekLaronn - Hétfő, 2016-11-14, 18.36.48
 (HU)
 
Szingularitás
Dátum: Vasárnap, 2016-11-27, 17.21.23 | Üzenet # 12
Fő Mesélő-Szituáció adó-St In Future intelligence
Csoport: Mesélő
Üzenetek: 5642
Kitüntetések: 30
Hírnév: 11
Helyzet: Nincs szolgálatban
Rone válaszolt valamit s kissé arrébb lépett a hajó hologramja felé miközben a zsebébe tette a trikordert.
Talán mondani akart volna valamit,talán nem, de szavaiba közbe vágott egy élesen pittyegő hang: a hajó belső szkennerje.
James előre lépett s egy rövid magyarázat után valamit kiszedett a megannyi roncs közül. Egy eszközt...ezüst felülete volt, kocka alakja, és háromszög alakú gomb berendezéssel rendelkezett. Ezt az eszközt sehol máshol nem lehetett látni a galaxisban ebben biztos volt a hologramm, hiszen az adatbázisában nem talált erről információt.. 
Mivel ismeretlen konstrukció volt ezért Rone azonnal jelentést tett a kapitánynak.

( BeloianniszAi- Jenek- Rone - Szingularitás)  




A mesélők is folyton az igazságot mondják, csak épp ők másként realisták; hát ez a csodatételük titka.

https://www.wattpad.com/user/Bati1989

... Ha jó történetet akarsz színezd ki a mondani valód mert a személyiséged nélkül semmit nem ér a fórum....
The world so cold....

Olvass, ne nézz...

== >>PROFESSIONAL FUN MAKER FROM 2008 =) <<==
 (HU)
 
BeloianniszAI
Dátum: Hétfő, 2016-12-05, 22.04.22 | Üzenet # 13
Beloiannisz mesterséges intelligenciája
Csoport: Star Trek In Future tag
Üzenetek: 15
Kitüntetések: 3
Hírnév: 6
Helyzet: Nincs szolgálatban
Még mielőtt Rone bármit is hozzátett volna az érdekes kis történethez meg a megannyi felesleges szentbeszédhez a belső szkennerek érzékeltek valamit. 
Tisztán érzékeltem minden egyes porcikámban hogy az az a dolog amit mindketten annyira keresnek. Gyanús volt... még számomra is ismeretlen ami szinte zavarba hozott. A rendszerek a tetőfokon égtek, szikrákat hánytak szinte az értékek és a binális adatok serkentően cikáztak bennem.
Nagyobb önbizalomra kapva elindultam, óvatos léptekkel kikerülve a földön ragadt bio masszát, majd legugoltam és beletúrtam a kezemmel a romok közé.
- Hol vagy szépségem.. - Előszedtem. Megvolt már. Felálltam a kezemben azzal az ismeretlen dologgal ami okozhatta mindez robbanást, és pusztítást és annyi ember biomasszává válását.
- Addig fecsegtek feleslegesen a hitükről míg elfelejtettek a valóságban élni. - Mondtam cinikusan. Előre nyújtottam a kocka alakú letisztult felületű kis csetreszt ami egyébként korán sem volt az.
 - ismeretlen konstrukció.. ilyet nem tárol az adatbankom. - Mondtam közelebb lépve, félrebiccentett fejjel. - Az illető..akárki is volt.. ezt hazsnálta a romboló céljainak eléréséhez.


 (HU)
 
JenekLaronn
Dátum: Szerda, 2016-12-07, 21.12.43 | Üzenet # 14
Ezredes / Beloiannisz katonai csapat vezető
Csoport: Ezredes
Üzenetek: 14
Kitüntetések: 1
Hírnév: 4
Helyzet: Nincs szolgálatban
Karba tettem a kezem és vártam hogy Mis Ave leteremtsen valamiért megint, azonban ez nem történt meg mert a hajó hologramja valamit talált.
A csipogó hangra felkaptam a fejemet, és reflex szerűen már a fali konzolhoz ugrottam volna, hogyha kell majd jöjjek, de nem kellettem mert nem volt baj.
Szememmel végig követtem a Beloiannisz Ai mozgását, majd amikor megpillantottam a megégett kis eszközt homlokráncolva léptem közelebb hozzájuk.
- Hát ez nem egy olyan bomba... ilyet még a miliciában sem láttam. - Jegyeztem meg. Gyanús volt. És már akkor ki tudtam volna zárni pár embert.
- Ehhez értő kéz kellett.. egy technikus vagy egy mérnök példáúl egyszerűen össze tud rakni ilyet. Egy szakember, de még egy fegyverszakértő is szerintem. Habár még fel kellene mérnem a robbanás erősségét egy szimulációban... az még lehet kizáró ok hogy mennyire súlyos a fegyver. Mármint hogy mennyire erős. Ha nagyobb a köríve, és egyszerre akár egy tömeget is képes elpusztítani akkor az illető veterán katona lehet. Márpedig a biomasszákat elnézve..semmi nincs kizárva.. - Ronera pillantottam. - Tegyük biztonságos helyre. Szólok a biztonságiaknak hogy éjjel nappal őrködjenek itt is és a fegyver körött is... ez már nem vicc. Jelentem a kapitánynak.- Arrébb léptem s ráütöttem a komlinkemre. - Jenek Relsonnak. Ezredes.. le kellene jönnie ide. Találtunk valamit.




Az üzenetet módosította JenekLaronn - Szerda, 2016-12-07, 21.19.18
 (HU)
 
Rone
Dátum: Kedd, 2016-12-13, 14.51.39 | Üzenet # 15
Uss Beloiannisz-Főgépész
Csoport: Parancsnokhelyettes
Üzenetek: 252
Kitüntetések: 5
Hírnév: 17
Helyzet: Nincs szolgálatban
Nyitottam a számat de ekkor valami csipogni kezdett amire felkaptam a fejemet. 
- Istenem, ezt nem hiszem el, már megint mi van! - Tettem szét a kezeimet egy pillanatra majd ejtettem magam mellé. James elég beteges egy tréfa volt már így önmagában is hogy létezik, mert ezt soha nem tudtam megemészteni hogy egy kibernetikai rémálmot csináltak belőle, most meg ez... ez a pittyegés. Tudtam hogy ő tudja, de mi csak ácsorogtunk ott Jenekkel mint két szerencsétlen flótás és vártunk hogy a mechanikai ember torzó majd megoldja a dolgot... de ő csak sétálgatott... már majdnem odaszóltam valamit megint, de persze akkor már kiabáltam volna, mert baromira felidegesített a Beloiannisz ahogyan direkt szivatott. 
Előrébb léptem mikor abbamaradt a visító hang, és James közelebb lépett a kezében azzal a félig szénné égett eszközzel amit még soha semmikor nem láttam. Előbb az eszközre néztem fintorogva, és tudatosult bennem hogy mennyi ember halálát okozhatta, majd a srácra pillantottam. 
- De jó... Jenek... jelentse a kapitánynak.. ez már biztonsági és nyomozati anyag is.. - Vágtam rá barátságosan az ezredes úr vállára. 
- Te meg ügyes vagy. - Mondtam oda egy sóhajjal a hajó-hologrammnak. - Végre valamiben látom a hasznodat. - Tettem hozzá egy félmosollyal, majd megint Jenekre pillantottam aki éppen abban a pillanatban lépett ki a kommunikációs sávból és tért vissza a való világba. 
- Azért remélem azt is érti hogy ez nem csupán egy bizonyíték hanem egy gépészeti rejtvény is... én is meg szeretném vizsgálni... ha meg akarja tudni hogy mekkorát robbant, ahhoz bizony én is kellek majd magának ha akarja ha nem... és valaki takaríthatna is már... tele van minden biomasszával... - Tettem hozzá undorodva.


 (HU)
 
Szingularitás
Dátum: Szerda, 2017-01-25, 21.18.08 | Üzenet # 16
Fő Mesélő-Szituáció adó-St In Future intelligence
Csoport: Mesélő
Üzenetek: 5642
Kitüntetések: 30
Hírnév: 11
Helyzet: Nincs szolgálatban
A kapitány még egy pillanatig elgondolkodott miután Niko kiment majd az iroda csöndbe burkolózott... komor gondolatok száguldottak végén az agyán, melyek egyszerre aggasztották őt s adtak új lehetőségeket a nyomozáshoz. Valaki szabotálta a Flottát egy belső ember, ez már 100 %-ig biztos volt...ekkor azonban, pillanatokkal mindezek után Jenek ezredes szólalt meg az intercommon:
" Jenek Relsonnak. Ezredes.. le kellene jönnie ide. Találtunk valamit. " - Relson máris sejtette hogy jó úton lehetnek ezért azonnal el is indult hogy egyeztessen az ezredessel.
Nem is sejthették hogy ez az ügy még később bonyolódni fog...
A bizonyítékokról a kapitány megbeszélést hívott össze a tárgyalóba egy órán belül, hogy összegezhessék a helyzetet.

- " A hidegháború"  ( Part1 ) című küldetés lezárva. -

Folytatása következik....

Hozzáadva (2017-01-25, 21.18.08)
---------------------------------------------
" A hidegháború (Part 2)"
 Előzmények:

" Hidegháború part1"

"Az idő fogságában"

Miután Maximilian Haynes kapitány illegális, öncélú dolgokra használta a temporális meghajtóművét s eltulajdonítíott egy csillagflotta hajót, több mint húsz ember életét vette el, Relson kapitány és legénysége utána mennek hogy végre pontot tegyenek ennek a történetnek végére.
Az hogy hogyan ér véget azonban, csak tőlük függhet...

***

A szkennerek megerősítették hogy Haynes kapitány Kirk kapitány korszakából egyenesen Archer kapitány korszakába ment, egy "kiterjedés" nevezetű rendszerbe.
A legénység valamennyi tagja éppen ezért egy rövid eligazitáson vett most részt, s Relson kapitány két csoportra szedte őket. Két kompot átalakítottak hogy csempész kompoknak tűnjenek, és most a Beloiannisz tiszti kara sem csillagflotta egyenruhát hanem egyfajta szakadt csempészt hordott. Mivel Relson tudta hogy a közeli holdon lehet egy piac, rajta esetleges Klingon tisztekkel, nem akart nagy feltűnést. A piac nagyon közel volt a kiterjedéshez, s a feladat csupán annyi volt hogy információkat szerezzenek majd a helyiektől... elég feltűnő lehet egy ember a szektor ezen felén, ebben a korban, így ha valaki látott valamit azt mind tudták hogy a helyiek emlékezni fognak....

Mivel Relson a kérdéseket várta ezért mindenki feltett egy párat, majd miután a kapitány válaszolt rájuk, indultak is a piacra.

( Alan - Clorys- Rone- Niko - Alice - Jenek- James - Relson - Szingularitás)




A mesélők is folyton az igazságot mondják, csak épp ők másként realisták; hát ez a csodatételük titka.

https://www.wattpad.com/user/Bati1989

... Ha jó történetet akarsz színezd ki a mondani valód mert a személyiséged nélkül semmit nem ér a fórum....
The world so cold....

Olvass, ne nézz...

== >>PROFESSIONAL FUN MAKER FROM 2008 =) <<==
 (HU)
 
AlanCromwell
Dátum: Szombat, 2017-01-28, 19.40.43 | Üzenet # 17
Uss Beloiannisz Pszichológusa
Csoport: Hadnagy
Üzenetek: 92
Kitüntetések: 5
Hírnév: 3
Helyzet: Nincs szolgálatban
A küldetés előtt épp egy fél órával kezdtem el nézegetni Maximilian Haynes kapitány személyes aktáját. Egy példátlan múlttal rendelkező, igencsak tehetséges férfi volt... és ahogyan elgondolkodtam azon hogy mi vehetett vajon rá egy ilyen férfit azokra a cselekményekre amiket tett, lassanként kezdtem megérteni hogy Haynes megtudta hogy mi lesz a végzete.. ez lehetett az egyetlen olyan indok ami rávehetette őt az eszköz elbitorlásához.
Haynes át akarhatta írni a múltat hogy ő túlélhesse és bármilyen logikátlan is volt mindez, mégis lehetett benne logikát találni.
Habár pszichológus voltam és nem Vulkáni, mégis el tudtam képzelni hogy Haynes mit érezhetett, és mennyire kétségbeesett lehetett amikor meghozta a döntéseit.
Viszont ha valóban ez volt a helyzet, az többfajta dolgot is könnyedén megkérdőjelezhetett a Csillagflotta rangsorolásában. A kapitányok és tisztek többfajta pszichológiai és fizikai teszteken mentek keresztül, már elég régóta. A Föderáció megalakulása után ezeken a szabályokon jobban szigorítottak de a pszichológiai terhelésekre koránt sem számoltak eléggé.
Ha vajon az ember megtudja a végzetét meddig képes elmenni azért hogy változtasson rajta?
Nehéz gondolatok voltak... aztán inkább felálltam. Nekem is le kellett menni, ha akartam ha nem.

Bár reméltem hogy nem komoly, és hogy inkább a biztonságos, és jólfűtött hajón maradhatok, azért magamban tudtam hogy ez nem így működik.
Terepen is szükség lehet jó pszichológusra, főleg ha a terepen ott van egy őrült Haynes kapitány is.

Szóval leértem, s viszonylag korán érkeztem le, még önmagamat is felülmúlva.
Megálltam a főgépészünk mellett, egy biccentéssel köszöntem neki és vártam a kapitányunkra aki jó katona módjára elmondta a nagy mivant.
- Remek. - Mosolyodtam el haloványan, s megböktem Cloryst. - Az őskorszakba repültünk egy pszichopata után. - Mondtam a nőnek félhangosan. - Ebben a korban örültünk ha van két hajónk ami képes volt ötösre azt passz.. le a kalappal előttük, de ez így.. gáz lesz... magunkra leszünk utalva..lehet ezért kell farsangi jelmezbe lemennünk. - Vonogattam a vállamat cinikusan, mert olyan nagyon nem volt kedvem az egész dologhoz.
Mármint a pszichológiai kielemzéseket szívesen csináltam, de arra hogy lemenjek újravaxolt kompokkal ultrarégi piacokra arra már nem sok..
- Akkor most már értem miért kellett reggel az egyenruhám helyett felvennem ezt. - Forgattam meg látványosan a szemeimet, mert kénytelen voltam felvenni valami régebbi szabású fekete göncöt.
- Kapitány csak egy kérésem lenne... valaki olyanokkal szeretnék menni akik jól értenek a fegyverekhez. Csak ez az egy kérésem lenne.. tudom, nem demokrácia van.. de hát kérem, én pszichológus orvos vagyok nem besurranó kém!


"Azt mondták csendes lesz.. azt mondták nem lesz veszélyes... tévedtek.. "
 (HU)
 
ClorisFlameys
Dátum: Kedd, 2017-01-31, 10.19.47 | Üzenet # 18
U.S.S Beloiannisz/Időspecialista
Csoport: Parancsnokhelyettes
Üzenetek: 20
Kitüntetések: 3
Hírnév: 0
Helyzet: Nincs szolgálatban
Jól számított időugrást végeztek, az egészet felügyelnem kellett, hiszen én voltam az időspecialista, úgyhogy az aktákat és bármilyen forrást a korról, jól átrágtam, kívülről tudtam volna akár fújni, ha Relson azt kéri, hogy mondjam fel. Kötelességemnek éreztem, hogy mindent tudjak és azóta is kutakodjak. Hallottam Haynesről, hogy mit tett, és igazság szerint, abszolút megértettem. Ha én is tudnám a végzetemet, azonnal változtatni akarnék rajta, csakhogy elkerüljem. 
Azonban, mint időspecialista, most másképp kellett gondolkodnom. Az idő sosem játék, ki tudja, hogy mi is fog megváltozni benne, ha ezt megtesszük, ámbár, ahogy számoltam, nem sok minden. Vannak az időnek olyan részei, ami nem hatnak ki a jelenre, és vannak, amik annál inkább. Hál isten, a piac előbbibe tartozott, de erről is már értekeztem Relson Kapitánnyal. 

Aznap reggel már várt az új egyenruha, nem is állt rosszul, ámbár már nagyon megszoktam az egyenruhámat, és régebben is mindig olyat viseltem, azzal voltam megkülönböztetve, de egy kis változatosság sosem árt. 
Jókedvvel vonultam le a megbeszélésre, ahol Relson csapatokra bontott minket, miközben Cromwell megbökött. 
- Cromwell hadnagy - vettem fel a hivatalos hangnemet szokása szerint. Belém komolyan beleverték az illemet, ettől nehezen szakadtam el. - Jól látja a helyzetet, ebben az idősíkban minket nem ismer senki, és nem fog jönni segíteni, bármi legyen is az. De utolsó pillanatban, ha még meglesznek hajóink, tudunk egy időugrást csinálni, ha veszett az ügy. Nagyon remélem nem feleslegesen jöttünk, és meg tudjuk oldani. Álljon hozzá pozitívan - mosolyodtam el haloványan. - Igen ezért, beolvadás. Gondoljon csak az ő helyzetükbe, hogy mit éreznének, ha Csillagflotta érkezne hozzájuk. Muszáj az álca, és nem olyan vészes, nekem kimondottan tetszik - hallgatta tovább a beszélgetést és már nem figyelt Cromwellre.
- Gondolom demokratikus úton akarjuk megoldani a helyzetet, mi van akkor ha helyiek előtt lebukunk? Nem örömmel rántanék fegyvert rájuk, ámbár ha a parancs ezt mondja, nem ellenkezem - szólt közbe gyorsan.


"Nem vagyok ember, de nem vagyok robot. Az a köztes faj vagyok, mely a jövő lehet."
 (HU)
 
Rone
Dátum: Vasárnap, 2017-02-05, 15.18.40 | Üzenet # 19
Uss Beloiannisz-Főgépész
Csoport: Parancsnokhelyettes
Üzenetek: 252
Kitüntetések: 5
Hírnév: 17
Helyzet: Nincs szolgálatban
Pontban nyolcra érkeztem a kijelölt helyre. 
A gépház elég mozgalmas napot zárt tegnap, szinte még be se fejeződött, és máris új nappal indulhattunk. Habár sejtettem hogy Haynes nem lesz egy egyszerű eset, tekintve hogy egy csillagflotta kapitányról beszélünk. Jól tudtam hogy időugrást végeztünk, az energia fogyasztás az egekbe rúgott.
Reggelente minden lassabb volt amúgy is, de elidőztem egy kicsit ezekkel az új ruhákkal. Fekete és barna keveréke.. Nx korszak.
- Bárcsak át tudnék menni az Nx-01re akárcsak egyszer is. - Sóhajtottam fel mikor leérkeztem. Cromwell nem volt épp boldog, de Flameys normális volt.. a többiek meg lassanként megérkeztek.
- Demokratikus út alatt azt érti hogy beivódunk a piac környezetébe? - Kérdeztem s karba tettem a kezeimet. - Hát felőlem mehet ez demokratikus úton is, legfeljebb majd iszunk pár helyi sört... persze a küldetés érdekében... és..alapos átvizsgálás után..khm.. - A kapitányra néztem bocsánatkérő tekintettel aztán megmosolyogva mindezt megböktem Clorist. Nem nagyon ismertem őt, de reméltem hogy ő is tud olyan laza lenni mint más.
Megkövetelte a meló olykor...  Meg amúgy se bírtam a hulla komoly dolgokat.
Azt meghagytam másra.


 (HU)
 
NikoThrovson
Dátum: Szerda, 2017-02-08, 11.17.37 | Üzenet # 20
A Uss Beloiannisz Biztonsági főtisztje
Csoport: Parancsnok
Üzenetek: 120
Kitüntetések: 10
Hírnév: 16
Helyzet: Nincs szolgálatban
Felpörögve érkeztem le. 
Sejtettem hogy Haynes tudja hogy utána jöttünk, de éppen ez volt benne a legérdekesebb: mert ilyen feladatom még soha nem volt. 
Elfogni valakit úgy hogy közben ne bukjunk le... ez több mint beszivárgás lesz. 
~ Lesz majd mit mesélnem otthon. ~ Gondolkoztam el a dolgokon. 
Odalenn már mindenki fel volt készülve, bár valószínűleg arra nem gondolt senki sem hogy majd Relson kapitány korabeli, fázis pisztolyokat ad a kezükbe. 

" Szép reggelt mindenkinek!" - Köszöntem egy halovány mosollyal. 
A kontyomat gondosan megigazítottam, s a többiekre pillantottam, katonásan megállva előttük. 
" Mint biztonsági tiszt kötelességem tájékoztatni titeket hogy ezen küldetésen standard fázis pisztolyokat használhatunk maximum az elsődleges irányelv és az idő irányelv miatt. Ezek a fegyverek pedig nem úgy működnek mint a szabvány phaserek. " - Kezdtem bele a rövid magyarázkodásba. 
A kezembe vettem a pisztolyomat, és az egyik felét mutattam előre nyújtva azt. 
" Először is ez a pisztoly nehezebb mint a mienk, ezért nehezebb vele célozni is.  Két fázisa van, akárcsak a pahsernek: az egyik kábít a másik pedig sérülést okoz. Mivel túlhevülésen alapuló technológiáról van szó, ezért nem árt tudniuk hogy ha sokat használjuk, mondjuk egyszerre tíz lövésnyire akkor túlhevülhet és berobbanhat. Ezért muszáj rövid, 20 másodperces szüneteket tartani majd ha esetleg tűzpárbajra kerül sor.. de remélem nem kell majd használnunk ezeket. Nem lenne jó.. ebből a ládából mindenki vehet magának egyet, feltéve ha nincs kérdés. " - Ezek után Jasonra néztem s vártam a parancsot, hogy mikor indulhatunk.




" I'm not affraid from the darkness"
 (HU)
 
AliceBold
Dátum: Csütörtök, 2017-02-09, 13.45.38 | Üzenet # 21
U.S.S. Beloiannisz -Százados
Csoport: Százados
Üzenetek: 17
Kitüntetések: 2
Hírnév: 4
Helyzet: Nincs szolgálatban
" Vagy maradj bátor, vagy légy erős. Mert a kettő egyszerre nem fog menni hacsak nem vagy bolond is: de akkor már mindegy. " - Apám szavai voltak. 
Amennyire hiányzott olyannyira nem a szép idézetei. 
Jól lehet gyerek koromban még leltem bennük némi értelmet de mostanában kevéssé. Minthogy a csapat katonája voltam, nem is lett volna szabad kimutatnom a félelmet. De nem féltem. 
Azzal együtt, pedig bolondnak sem gondoltam magam. 
Tudtam hogy bármi is lesz odalenn abból csak pozitív emlékekkel fogok visszatérni. 
Mert Haynes egy régi piactéren lehet: és azért az a bizonyos piactér nem lehet olyan nagy hogy ne tudjuk őt kiszűrni. 
Ott van lenn. Be fogjuk mérni, ki fogjuk szűrni hogy hol lehet, aztán pedig elkapjuk... bár valamiért a transzportert nem használhattuk, amiről nem volt elég információm hogy miért nem, de nem tartottam bajnak. Legalább volt feladatom, izgalmasnak tűnő feladatom. 
A fázis pisztolyt az övemre tettem. Enyhe mosoly került ki az arcomra. 
- Volt már ilyennel dolgom. A holofedélzeti szimulációkban. Szerettem vele lövöldözni Suliban-okra. És nincs kérdésem. Ha van fegyverünk, gond már nem akadhat. - Mosolyodtam el.



 (HU)
 
JenekLaronn
Dátum: Vasárnap, 2017-02-12, 15.52.12 | Üzenet # 22
Ezredes / Beloiannisz katonai csapat vezető
Csoport: Ezredes
Üzenetek: 14
Kitüntetések: 1
Hírnév: 4
Helyzet: Nincs szolgálatban
Pár emberemmel a kapitányt követve léptünk be. A katona társamra, Boldra néztem és szigorú tekintettel megálltam mellette. 
Úgy éreztem a tervünk jól, innentől kezdve pedig minden ami bekövetkezhet az rajtunk múlik. Relson kapitány terve pedig egyszerű volt: lemenni, elkapni és visszahozni Haynest. 
Nem mint valami nyamvadt mentőakció, ez inkább egy beteges szökevény elkapása lesz. Nálam már volt egy phase pisztoly, így nem vettem el egyet sem a dobozból. Az annyira nem is érdekelt hogy milyen minőségű fegyvereket viszünk, most nem ez volt a fontos hanem hogy időbe kivigyük Haynest. 
- Ha rajta ütünk még időben, hirtelenjében akkor nem tudja majd aktiválni az eszközt. Így nem is fog még egy ugrást véghez vinni. Nem lesz rá hogy úgy mondjam ideje. - Tettem hozzá Alice-nek címezve, hogy ez nem egy szimuláció. Közben páran elindultak a transzporter dobogóra, én pedig majdnem utoljára tettem meg ugyanezt. Felléptem Throvson parancsnok mellé, az övemen a phase pisztolyomat igazgattam aminek szokatlanul olyan súlya volt mintha egy ólomból készült játékpisztollyal rohangásznák... egy másodpercre erről eszembe jutott a gyerek kori fémjátékom. Az sem volt éppen egy könnyű dolog...lehúzta a zsebemet.. 
" Haza kell hoznunk ezt az embert. " - Szólaltam oda halkan, visszatettem az öv pisztolytartójába a szerkezetet. - "És vagy így vagy úgy meg fogjuk ezt tenni... a Próféták tudom hogy ma erőt adnak nekünk ehhez, érzem. " - Nikoval ütközött a pillantásunk. Reméltem hogy az embereim közül egyik tuskó katona sem tesz majd megjegyzést arra hogy minek fohászkodom a Prófétákhoz. Szúrós pillantásokat vetettem rájuk éppen ezért s vártam továbbra is a lesugárzási jelet.


 (HU)
 
JamesBenson
Dátum: Szerda, 2017-02-15, 12.50.40 | Üzenet # 23
U.S.S. Beloiannisz-Orvosi főtiszt
Csoport: Alhadnagy
Üzenetek: 98
Kitüntetések: 5
Hírnév: 16
Helyzet: Nincs szolgálatban
" Szép napot!" - Köszöntem halkan és kedvesen a már benn álló tiszteknek. 
Meglehet késtem de jól össze kellett állítanom azt ami az orvosi táskámban volt: fájdalomcsillapító, nyugtató, sterilizáló és minden egyébb más... ezek azért voltak ennyire fontosak mert bármi megtörténhet ilyen akciókon, ezzel tisztába kellett lenni. Nem is beszélve arról a tényről hogy Haynest ha elkábítják akkor ő is megsérülhet... 
" Kapitány, úgy számoltam hogy annak az esélye hogy Haynes a Délnyugati részen bújkál, nos..elég sok."- Hadartam el s végül megálltam Relson előtt egy halovány mosollyal. 
" Átnéztem reggel a térképet, az a piac kisebb területe ahhol jól lehet bujkálni... szerintem illegális dolgok is lehetnek ott. " - Tettem hozzá halkabban. 
" Lehet egy javaslatom?.. A múltkor én és Mis Ave.. khm, nos azon gondolkodtunk hogy hogyan is hasznosíthatnánk a Romulán miesollint. Az egyfajta hormon... és, sikeresen bele tudtuk adagolni az abból kinyert szérumot egy fegyverbe. A hatása pedig több mint tízszerese a sima altatónak. Ki szeretném próbálni ezt Haynesen. ." - Jelentettem ki csillogó szemekkel. - " Kérem uram. Nem halna bele ..és már leteszteltem a holofedélzeten. Kétszer is. "


 (HU)
 
JasonRemyRelson
Dátum: Kedd, 2017-02-28, 17.31.19 | Üzenet # 24
U.S.S. Beloiannisz kapitánya/Ezredes
Csoport: Ezredes
Üzenetek: 117
Kitüntetések: 12
Hírnév: 10
Helyzet: Nincs szolgálatban
Az idő ugrást el kellet végezni hogy a megfelelő időbe jussunk...muszáj volt,az annak időbeli  ruháját is felvenni...a  kedvenc,időm volt..fázis pisztolyok és  fázis ágyúk...tudtak ,akkor még harcolni digitális bemérő rendszer nélkül is pontosan...emlékszem hogy az akadémián sokszor tanultunk,Reed éles szeméről és arról hogy képes volt egymaga  célzórendszerek nélkül olyan jól célozni mint  egy mark 76-os katonai bemérőrendszer...amint fel vettem ,a  ruhát csak egy pillanatra átgondoltam hogy mit fogunk csinálni és máris felvázoltam mi közben el vettem a megfelelő fázis pisztolyt..

-Ahová megyünk..nem lesz ,lehetőségünk megismerni jobban őket akikkel beszédbe keveredünk..mellőzzük a  bármilyen kapcsolatot köztük a legminmálisabb beleszólásunk lehet csak ebben az időben..ha valaki valamit rosszul csinál akár  a mi időnk is megváltozhat attól függetlenül hogy időburokban vagyunk...

*Osztotta ki  a bőr alá tehető chipeket ami nem csak helymeghaározó szerepet tölt majd be hanem ,megvédi az idő által kárban lévő támadásoktól az illetőt*

-Ez a chip nagyon fontos   a küldeté szempontjából... a  bőra lá kell belőni hogy ne  veszítsük el....ha ez a chip megsérül károsodhat az illető kívül illetve belül is az idő örvények és változások miatt...nem szeretnék néhány.mikróban megsült tisztel utazni ...szóval mindenki tartsa belül ...kerüljék az orvosi szkenneket..

Mondta  a  férfi ki mi közben az egyik komp ágyújára támaszkodott ,majd  el tette  a beállított fegyverét is.

-A koordinációkat a  tricorderjükön ismertetjük ...csak a  célszemélyt kell elkapnunk..nincs más feladatunk,de azt halkan kell tennünk feltűnés nélkül..mint ahogy mondta Niko óvatosan bánjanak  a fegyverekkel is ...főként a töltődésre...jól tudjuk ,hogy ekkor még semmiféle modernebb AAA irányelvet sem ismertek....csak az alapvető irányelvek érvényesek...de ezeket már tudják.....Készüljenek fel és  találkozunk lent ...két csoportba fogunk mozogni..nem akarok túl nagy feltűnést...vész esetére ,szétvállunk egyénileg..a  csapatokat Jenek ossza meg önökkel és  Niko pedig határozza meg.Sok szerencsét mindenkinek.


 (HU)
 
Star Trek In Future-The future begins.... » - » U.S.S. Beloiannisz » Komphangár (Hangár.)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: